Jdi na obsah Jdi na menu
 


Účesy

28. 10. 2006

hlVýstavní kudrliny
Ledabylý, přesto upravený styl vždy zaručeně zabere. Nanes na své lokny gel ve spreji Curl Boost z řady Fresh Curls od Redken, 735 Kč. Prameny pak ještě promačkej a na závěr projeď prsty.

Jako hvězda jasná
Žádná superstar se rozhodně nezahazuje s jednotvárnými, nudnými účesy, a ty bys taky neměla! Tajemství, jak mít lesklé vlasy, je jednoduché. Především si po mytí vlasů pořádně vypláchni šampón i kondicionér - klidně tomu věnuj tři a více minut!

Rovně je správně
Možná se budeš cítit jako celebrita, když si vlasy narovnáš žehličkou. Ale pozor! Vlasy žehli až asi centimetr od kořínků, abys neměla účes u hlavy příliš ulíznutý.

Konečky střapečky
Experimentuj s konečky jako americká herečka Kirsten Dunst a udělej si takový účes neúčes. Tento styl je vhodný pro délku vlasů po ramena nebo o něco kratší. Vyfénuj si žíně přes velký kulatý kartáč. Vrstvy vlasů vytáčej přes kartáč nahoru i dolů. Před foukáním vetři do vlhkých pramenů trochu pěnového tužidla, po vysušení postříkej vlasy lakem.

Dlouhá story
Dlouhé vlasy jsou sexy, ale proč bys měla čekat, až ti narostou? Pokrok je nezadržitelný:-), takže teď si můžeš nechat hřívu prodloužit. Sice nejde o žádný sci-fi zázrak, ale obrať se například na pražské studio Top Hair, www.studiotophair.cz nebo mrkni na www.vlasy.cz.

Ofina vpřed!
Zkus ofinu, jakou má Beyoncé Knowles. Je to okouzlující a holčičí zároveň - a bez velké námahy. Ofina sluší skoro každému, vždy oživí už okoukaný look, a navíc je teď děsně populární. Popros kadeřníka, ať ti střihne vlasy těsně nad obočím a pramínky po stranách nechá trošku delší.

Jednoduchý drdůlek
Celebrity mají okolo sebe miliony stylistů, ale my, obyčejní smrtelníci, se musíme spolehnout jen na svoje dvě ruce. Takže jednoduše - vlasy stáhni do níž posazeného culíku, spoutej gumičkou tak, abys vytvořila jakýsi bobek. Kolem gumičky omotej volný pramen vlasů z culíku, připevni sponkami.

Napumpuj to!
Pokud nemáš žádné produkty na zvětšení objemu účesu, pomůže ti tupírovací hřeben. Vrchní část vlasů vzadu na hlavě přehoď dopředu a tu těsně pod ní natupíruj. Svrchní vrstvu pak překryj opět přes natupírovanou část a hotovo. Hřívu máš okamžitě mnohem nadýchanější.

Hrátky s barvami
Hlavním tajemstvím je umět si vybrat správný odstín. Udělej si culík a před zrcadlem si vedle obličeje podrž vzorek s chladnější barvou (třeba růžovo-fuchsiová) a s teplým tónem (meruňková). Jedna barva z tebe udělá krasavici, na druhou zapomeň. Takže jestli chceš být blond a máš teplejší odstín pleti, sáhni po medových a zlatých tónech, pokud jsi opačný "studenější" typ, zkus platinu a popelavé tóny.

ved Vlnobití
Vykašli se občas na žehličku a nech si vlasy uschnout do přirozených vln. Podpoř je čímkoli na vlny a "vymačkej". Celý den vydrží rozdivočelé!

Obilné pole
Okopíruj Kylie. Rozděl vlasy na tři stejné části a z každé udělej, nebo si raději nech udělat kámoškou či maminkou:-), francouzský cop. Všechny tři copy zašněruj gumičkou.

Trochu na stranu
Nízký culík je první krok od nudného účesu k superstar stylu. Sčeš vlasy ke straně, vzadu stáhni sponkou do culíku. Vetkni si do culíku nějakou zajímavou třpytivou ozdobu, abys účesu dodala hvězdný look.

Mámivé mikádo
Mikáda mají pověst trochu nudného účesu. Ale ne to tvoje! Vždyť i Jennifer Aniston vypadala v mikádu výborně. Ideální délka je mezi čelistmi a rameny. Ať tě kadeřník pořádně prostříhá, aby mělo mikádo objem.

Síla copu
Udělej si ledabylý bohémský cop na stranu. Na večer to doplň třeba ještě ozdobnou čelenku.

Uhlazená a šik
Pořádně si rozčeš vlasy, abys je neměla nikde zacuchané. Stáhni prameny do hladkého culíku, a pokud je máš dostatečně dlouhé, vyrob si drdol. Vykukujících vlásků se zbav uhlazujícím sérem.

Vrstvi!
Sestříhání dlouhých vlasů ti dodá šmrnc. Řekni svému kadeřníkovi, aby první vrstvu střihnul na úrovni čelistí. U kratších střihů se dosáhne vrstveného vzhledu, když je

Vlny

Jak na to?
Mořská panna
Náčiní:
Ondulační kartáč AS 400, Braun, 1090 Kč.

Jak na to:
Do vlhkých vlasů vetři notnou dávku tužící pěny. Pak pramínek po pramínku obtáčej kolem kulmy. Každému hádku dej čas asi 10 vteřin na natočení a fixaci na kulmě. Nakonec trocha laku nebo lesku.

1
2


Romantická víla
Náčiní:
Klasická kulma AS 200, Braun, 790 Kč.

Jak na to:
Před kulmováním neopomeň ochranu vlasů - šplíchni na ně ochranný sprej, ať se co nejméně ničí na plechovém válci kulmy. Kulmu drž vždy vodorovně k hlavě a toč vlny směrem od hlavy do stran, ne dolů.

3
4


Sexy divoška
Náčiní:
Kulma Girl Glam s pěti nástavci, Philips, 999 Kč.

Jak na to:
Hranaté vlny vyrob žehličkou nebo speciálním nástavcem kulmy Girl Glam. Nástroj drž horizontálně, ať vlny tvoříš a tvaruješ do stran a ne dolů. Instrument měj kus od hlavy a každý pramen vlň 7 vteřin.

5
6

Co na to?
Zorientuj se v ondulačních prostředcích. Stačí už jen zručné ruce, utratit kapesné a vlnobití může vypuknout.

:)

:)

:)

:)

:)

:)

:ú

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ujde to docela

(sara, 8. 8. 2011 14:23)

docela dobre napadyy na vlaskyy mocccc hezkeeee

no divnodobrý

(vava, 5. 10. 2010 19:45)

docela je to dobry ty učesy no fajn

Nedá se na to koukat

(Klaudie, 23. 9. 2007 16:47)

hruza